Czy marihuana może się zepsuć? Jak do tego nie dopuścić?

Czy marihuana może się zepsuć? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących użytkowników suszu z konopi indyjskich. Podpowiadamy, czy marihuana się psuje i jak należy ją przechowywać.
Marek
czy marihuana moze sie zepsuć

Osoby, które weszły w posiadanie suszu marihuany, często przechowują ją w portfelu czy nawet w kieszeni spodni. Nie zastanawiają się przy tym, czy marihuana może się zepsuć i jakie są tego konsekwencje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiesz się wszystkiego na ten temat. 

Czy marihuana może się zepsuć?

Chociaż dla niektórych może to okazać się zaskakujące, marihuana jak najbardziej może się zepsuć. Tak jak inne produkty spożywcze kluczowe dla jej żywotności jest odpowiednie przechowywanie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Największym wrogiem zioła jest… wilgoć. Jeżeli będzie miała dłuższy kontakt z twoim suszem, z czasem doprowadzi do rozwoju pleśni i innych grzybów. To z kolei sprawia, że marihuana staje się niebezpieczne dla zdrowia! 

Z kolei wystawienie jej oddziaływanie promieniowania UV. Degraduje ono niektóre związki chemiczne zawarte w marihuanie, co sprawia, że nie działa on tak, jak tego oczekujemy. Wysoka temperatura sprawia, że susz wysycha i traci na jakości. 

Jak przechowywać susz marihuany? 

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy marihuana może się zepsuć. Aby temu zapobiec, należy przechowywać ją w szczelnym pojemniku, który jest suchy i odporny na światło. Wybierz materiały, takie jak ciemne szkło, czy metal. 

Istotne jest także pomieszczenie, w którym przechowujesz susz. Zdecydowanie niepolecane są miejsca o dużej wilgotności, takie jak kuchnia, czy łazienka. Postaraj się wybrać pokoje, które utrzymują stałą temperaturę i poziom nawilżenia powietrza. Unikaj stawiania pojemnika w pełnym słońcu. 

Co ciekawe polecanym miejscem na przechowywanie marihuany jest zamrażalnik. Mrożenie suszu nie tylko ochroni go przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, ale także znacznie przedłuży jego trwałość.Zobacz także:
Zobacz też:  Uzależnienie od marihuany - czy jest możliwe? Jakie są negatywne skutki palenia marihuany.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
marihuana a tabletki antykoncepcyjne

Marihuana a tabletki antykoncepcyjne. Czy THC zwiększa ryzyko zajścia w ciążę? 

Następny artykuł
rośliny podobne do marihuany w polsce

Rośliny podobne do marihuany w Polsce – co może wyglądać jak konopie indyjskie?

Zobacz też