Czy medyczna marihuana ma THC?

Czy medyczna marihuana ma THC? Wątpliwości tego typu dręczą wielu nowych użytkowników suszu z konopi indyjskich. Poznaj wszystkie fakty na ten temat.
Marek
czy medyczna marihuana ma thc

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z agropedia.pl

Medyczna marihuana od kilku lat przepisywana jest pacjentom również w Polsce. Przed rozpoczęciem użytkowania wielu z nich stara się zgromadzić jak najwięcej informacji na temat jej skutków jej działania. Przede wszystkim tych psychoaktywnych. Czy medyczna marihuana ma THC? Podpowiadamy!

Czym jest THC?

THC to skrót od tetrahydrokannabinolu, który jest najważniejszym związkiem występującym w marihuanie. Należy do grupy kannabinoidów, czyli związków chemicznych, które występują naturalnie w roślinach z rodzaju Cannabis

THC ma działanie psychoaktywne. Oznacza to, że oddziałuje na układ nerwowy, a tym samym wpływa na percepcję oraz funkcje poznawcze osoby, która korzysta z marihuany. Może mieć wpływ na zdolność podejmowania decyzji i koncentrację.  

Czy medyczna marihuana ma THC?

Tak. Co więcej, to właśnie THC jest tym związkiem aktywnym, który sprawia, że medyczna marihuana ma działanie terapeutyczne. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje na to, że tetrahydrokannabinol może łagodzić ból, redukować objawy stwardnienia rozsianego, czy łagodzić nudności i wymioty związane z chemioterapią. 

Jednocześnie nie można zapominać, ze THC jest substancją psychoaktywną. Właśnie dlatego pacjenci otrzymujący medyczną marihuanę są zazwyczaj bardzo wnikliwie monitorowani przez lekarza. Regularnie stosuje się u nich badania przesiewowe. Dawka suszu jest dobierana indywidualnie w taki sposób, aby jego stosowanie nie prowadziło do dezorientacji i problemów z koncentracją, czy pamięcią. 

Medyczna marihuana w Polsce

Wiemy już, czy medyczna marihuana ma THC. Warto jednak powiedzieć kilka słów na temat jej statusu prawnego w naszym kraju. W Polsce środek ten jest legalny, ale dostępny tylko na receptę i stosowany pod nadzorem lekarza. Produkty medycznej marihuany muszą spełniać wyśrubowane standardy jakościowe i być zarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zobacz też:  Co to THC? Czy jest to substancja legalna? Poznaj mechanizm działania THC

Jak widać, chociaż medyczna marihuana zawiera THC, można stosować ją bez większych obaw. Pacjenci w okresie chemioterapii lub ci chorujący na AIDS, stwardnienie rozsiane, czy chorobę Parkinsona zawsze otrzymują dokładne instrukcje stosowania marihuany od lekarza prowadzącego. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie bój się zadawać pytań. Stosowana pod nadzorem marihuana jest całkowicie bezpieczna.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ile utrzymuje sie marihuana w moczu

Ile utrzymuje się marihuana w moczu?

Następny artykuł
czy marihuana jest zdrowsza od alkoholu

Czy marihuana jest zdrowsza od alkoholu? 

Zobacz też