Ile marihuana utrzymuje się w mleku matki?

Ile marihuana utrzymuje się w mleku matki? Czy karmiące kobiety powinny całkowicie zrezygnować z przyjmowania THC? W dalszej części artykułu zgłębimy ten temat.
Marek
ile marihuana utrzymuje się w mleku matki

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym polski-farmer.pl

Temat korzystania z używek przez kobiety karmiące piersią jest bardzo często poruszany w publicznym dyskursie. Najczęściej jednak porusza się kwestię picia alkoholu i palenia papierosów. A co z THC? Ile marihuana utrzymuje się w mleku matki? Podpowiadamy. 

Ile marihuana utrzymuje się w mleku matki?

Główny składnik aktywny marihuany, czyli THC, przenika do mleka matki i utrzymuje się w nim przez okres, który może różnić się od siebie w zależności od wielu indywidualnych czynników. Mowa tu o kwestiach takich jak:

  • częstotliwość palenia;
  • ilość przyjętej substancji;
  • masa ciała;
  • metabolizm organizmu;
  • sposób przyjmowania THC. 

W zależności od wyżej wymienionych kwestii marihuana utrzymuje się w mleku matki przez okres od kilku do nawet kilkunastu tygodni od ostatniego palenia. Właśnie dlatego kobieta, która decyduje się na palenie marihuany, powinna przerwać karmienie piersią i nie wznawiać go, dopóki THC nie zostanie całkowicie usunięte z jej organizmu

Czy karmiące matki mogą palić marihuanę? 

Zdecydowanie nie. Zarówno matki karmiące, jak i osoby ciężarne powinny zrezygnować z przyjmowania THC. Jest to substancja psychoaktywna, która przenika przez łożysko i przedostaje się do pokarmu. Może wpływać negatywnie na rozwój płodu lub niemowlęcia. 

Marihuana w mleku matki może powodować u dziecka niepokój i problemy ze snem. Istnieje także ryzyko negatywnego wpływu na rozwijający się układ nerwowy malucha. Nawet jeżeli z początku nie zauważysz żadnych przykrych symptomów, to długotrwałe konsekwencje, takie jak trudności w nauce, zaburzenia uwagi, czy inne problemy rozwojowe mogą zaważyć na całym życiu niemowlęcia. 

Marihuana utrzymuje się w mleku karmiącej matki nawet do kilkunastu tygodni. Jeżeli więc planujesz karmienie piersią, zrezygnuj czasowo z korzystania z przyjmowania THC.

Zobacz też:  Holandia: marihuana i jej dostępność. Najważniejsze informacje


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak marihuana wpływa na organizm

Jak marihuana wpływa na organizm – wszystko, co musisz wiedzieć

Następny artykuł
Olej z konopi - idealny dodatek do sałatek

Olej z konopi - idealny dodatek do sałatek

Zobacz też