Ile marihuana utrzymuje się w organizmie? 

Ile marihuana utrzymuje się w organizmie? Jakie czynniki wpływają na czas jej półtrwania? To pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających przygodę z THC. Sprawdź odpowiedź w naszym artykule!
Marek
ile marihuana utrzymuje się w organizmie

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z rosliny.net.pl

  • Głównym składnikiem aktywnym marihuany jest THC.
  • Tetrahydrokannabinol utrzymuje się w organizmie od kilku dni do ponad miesiąca.
  • Czas utrzymywania się marihuany we krwi zależy od częstotliwości palenia. THC najszybciej ulatnia się u sporadycznych użytkowników. 
  • Czas wykrywalności THC jest krótszy w przypadku tekstów z krwi niż tych wykonywanych z moczu. 

Ile marihuana utrzymuje się w organizmie? 

Najważniejszym składnikiem aktywnym marihuany, który sprawia, że działa ona w konkretny sposób jest delta-9-tetrahydrokannabinol (THC). To właśnie on wykrywany jest podczas tekstów. 

THC ma długi czas półtrwania. Dokładne określenie tego, ile utrzymuje się marihuana we krwi, jest bardzo trudnym zadaniem. Wszystko zależy bowiem od tego jak często jak często jest użytkowana. W przypadku osób, które sporadycznie sięgają po produkty z THC, kannabinol wydalany jest z organizmu w okresie od kilku dni do tygodnia. U stałych użytkowników jest on wykrywalny w moczu nawet przez miesiąc. 

Pozostałe czynniki, które wpływają na długość utrzymywania się marihuany w organizmie to:

  • waga;
  • płeć;
  • funkcjonowanie nerek;
  • poziom aktywności fizycznej;
  • indywidualna tolerancja. 

Sposoby na wykrycie THC w organizmie

Warto pamiętać, że THC jest związkiem wykrywalnym w organizmie na długo po skorzystaniu. Fakt jego wykrycia nie zawsze jest równoznaczny z tym, że dana osoba pozostaje aktualnie pod wpływem marihuany. Właśnie dlatego bardzo ważny jest rodzaj wykonywanego tekstu. 

Jeżeli chcemy faktycznie sprawdzić, czy badana osoba pozostaje pod wpływem środka psychoaktywnego, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie tekstu z krwi. Coraz popularniejsze są także testy ślinowe, które mogą być wykonywane na miejscu przez lekarza lub policjanta. 

Bardzo popularne badania moczu nie są w tym kontekście szczególnie wiarygodne. Wykrywają wprawdzie THC, jednak nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić, czy badany nadal pozostaje pod jego wpływem. W moczu substancja jest bowiem wykrywalna nawet przez kilka tygodni po spożyciu. 

Zobacz też:  Marihuana a depresja – gdy zawodzi standardowe leczenie

Podsumowując, marihuana utrzymuje się w organizmie od kilku dni do nawet kilku tygodni. Nie oznacza to jednak, że użytkownik tak długo pozostaje pod wpływem substancji psychoaktywnej. Wiele zależy od indywidualnych czynników, takich jak płeć, waga, czy częstotliwość użytkowania THC.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
bóle głowy a medyczna marihuana

Bóle głowy a medyczna marihuana

Następny artykuł
czy marihuana rozrzedza krew

Czy marihuana rozrzedza krew?

Zobacz też