Ile utrzymuje się marihuana w moczu?

Ile utrzymuje się marihuana z moczu? Od jakich czynników zależy czas jej całkowitego usunięcia z organizmu? W dalszej części artykułu postaramy się rzucić nieco światła na te kwestie.
Marek
ile utrzymuje sie marihuana w moczu
  • THC usuwane jest z organizmu razem z moczem.
  • Marihuanę można wykryć testem z moczu przez okres od 3 do 30 dni, czasami nawet dłużej.
  • Na długość utrzymywania się kannabinolu w organizmie wpływ ma wiele indywidualnych czynników, takich jak płeć czy waga.

Jak marihuana usuwana jest z organizmu?

Marihuana oraz jej składniki usuwane są z organizmu z pomocą naturalnych procesów fizjologicznych. Za psychoaktywne działanie suszu odpowiedzialny jest delta-9-tetrahydrokannabinol (THC). Jego metabolity usuwane są razem z moczem w wyniku pracy nerek. 

Ile utrzymuje się marihuana w moczu?

Głównym składnikiem aktywnym marihuany, który jednocześnie ma działanie psychoaktywne, jest THC. To właśnie on wykrywany jest w testach wykonywanych z moczu. Może być w nim wykrywalny przez wiele dni, a nawet tygodni po spożyciu marihuany. W gruncie rzeczy wiele zależy od tego, w jakiej ilości substancja została przyjęta do organizmu oraz tego, jak często dana osoba korzysta z THC.

Znaczenie mają również inne, bardzo indywidualne czynniki, takie jak masa ciała, płeć, czy indywidualna podatność na składnik psychoaktywny. Warto jednak pamiętać, że osoba, u której wykryto THC w moczu, wcale nie musi pozostawać aktualnie pod wpływem marihuany. 

Nie ma skutecznego sposobu na przyspieszenie procesu usuwania marihuany z organizmu. Z reguły jest on jednak krótszy u osób, które prowadzą zdrowy tryb życia, piją duże ilości wody i nie korzystają z używek, które mogą potencjalnie hamować procesy metaboliczne. 

Kiedy przeprowadza się teksty na obecność marihuany w moczu?

Marihuana i jej składniki usuwane są razem z moczem i to właśnie w nim utrzymują się najdłużej, znacznie dłużej niż we krwi. To właśnie dlatego najczęściej wykonywanym testem przesiewowym w kierunku THC jest badanie moczu.

Zobacz też:  Marihuana a tabletki antykoncepcyjne. Czy THC zwiększa ryzyko zajścia w ciążę? 

Testy przesiewowe wykrywające marihuanę mogą być przeprowadzane z różnych powodów. Wykonuje się je w celu monitorowania leczenia medyczną marihuaną. Służą też kontrolowaniu pracowników, którzy z powodu wykonywanych obowiązków muszą zawsze pozostawać w trzeźwości. 

Podsumowując, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile utrzymuje się marihuana w moczu. Jej wykrywalność trwa od 3 do ponad 30 dni. Wszystko zależy od indywidualnych czynników, ilości przyjętej substancji oraz częstotliwości spożywania.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czy marihuana rozrzedza krew

Czy marihuana rozrzedza krew?

Następny artykuł
czy medyczna marihuana ma thc

Czy medyczna marihuana ma THC?

Zobacz też