Jak stosować olej konopny na raka? Czy konopie siewne mogą wyleczyć nowotwory?

Jak stosować olej konopny na raka, aby zniwelować przynajmniej część negatywnych skutków ubocznych chemioterapii? Sprawdź, jak konopie mogą pomóc w leczeniu złośliwych nowotworów i naucz się korzystać z ich dobroczynnych właściwości.
Marek
Jak stosować olej konopny na raka

Kannabinoidy posiadają wiele cennych właściwości, do których można zaliczyć także pomoc w walce z nowotworami. CBD i THC niwelują niektóre negatywne skutki uboczne radio i chemioterapii, a także utrudniają rozwój samego guza. Sprawdź, jak stosować olej konopny na raka i w czym dokładnie ci to pomoże. 

Czy olej konopny może leczyć nowotwory?

Konopie stosowane są jako środek leczniczy już od starożytności. Ich działanie na wiele różnych schorzeń zostało potwierdzono naukowo. Co prawda, kannabinoidy nikogo nie wyleczą z raka w zupełności. Mogą jednak przyczynić się do procesu powrotu do zdrowia i wspomóc ciało na tej długiej i trudnej drodze.

Olej konopny może być stosowany przede wszystkim jako środek łagodzący ból i nudności występujące po chemioterapii. Pomaga także zwiększyć apetyt pacjentów. Kannabinoidy mogą nawet zatrzymać dalszy wzrost guza. Niektóre źródła odnotowują przypadki, w których spowodowały jego regresję – nie należy jednak traktować konopi jako magicznego środka leczniczego na raka.

Jak stosować olej konopny na raka?

Zastanawiasz się, jak stosować olej konopny na raka, aby przysłużył ci do wsparcia leczenia? Przede wszystkim, nie traktuj konopi jako zamiennika konwencjonalnej terapii, a jedynie jej uzupełnienie i wzmocnienie. Najlepiej wybrać produkt wysokiej jakości i sprawdzonego, ekologicznego pochodzenia, który zawiera pełne spektrum kannabinoidów, nie samo CBD. Przed jego użyciem zaleca się najpierw konsultację lekarską, aby wykluczyć możliwość wystąpienia negatywnej reakcji oleju z przyjmowanymi lekami. 

Jeżeli po raz pierwszy sięgasz po kannabinoidy, zacznij od niskich dawek, stopniowo je zwiększając i obserwując przy tym reakcję swojego ciała. Na początek wypróbuj 25 mg na dobę, z rozłożeniem tego na dwie porcje (poranną i wieczorną). Co tydzień zwiększaj dawkę o 5 mg. Badania dowodzą, że olej konopny jest substancją bezpieczną i nawet jego duże dawki nie powodują skutki uboczne – dla własnego bezpieczeństwa należy jednak zachować przy tym umiar, ostrożność i rozsądek.

Zobacz też:  Suszenie konopi – jak suszyć liście i kwiaty tej rośliny, aby zachowały pełne spektrum swoich dobroczynnych właściwości?

Jeśli nie wiesz, jak stosować olej konopny na raka i nigdy wcześniej nie sięgałeś po jakiekolwiek produkty konopne, warto skonsultować się w tej kwestii z lekarzem. Choć jest to substancja bezpieczna, różne jej dawki mogą mieć nieco odmienne działanie – np. pobudzające lub nasenne. Należy też wykluczyć potencjalne negatywne skutki zażywania konopi siewnych w połączeniu z aktualnie stosowanymi lekami.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
terpeny konopne

Terpeny konopne – poznaj ich najpopularniejsze rodzaje i właściwości

Następny artykuł
dekarboksylacja

Dekarboksylacja konopi – jak i po co dekarboksylować konopie? Aktywacja CBD, THC i innych kannabinoidów z suszu konopi

Zobacz też