Legalizacja marihuany: Niemcy coraz bliżej!

Niemcy to jeden z bardziej liberalnych krajów w Europie. Przykład? Legalizacja marihuany! Niemcy coraz bardziej skłaniają się do wprowadzenia odpowiednich zmian w prawie. Dowiedz się więc, kiedy można spodziewać się wejścia w życie nowej ustawy!
Marek
Legalizacja marihuany niemcy

Czy dobrym pomysłem jest legalizacja marihuany? Niemcy uważają, że tak! Dlatego też już od kilku lat w Bundestagu powraca temat wprowadzenia odpowiednich zmian w prawie. W najbliższym czasie prace mają przyspieszyć. Kiedy można spodziewać się wprowadzenia zmian? Sprawdzamy!

Legalizacja marihuany – Niemcy zmienią prawo?

Niemal w każdym kraju co pewien czas powraca temat legalizacji marihuany. Niemcy idą jednak o krok dalej. Koalicja SPD, FDP i Partii Zielonych planuje przedstawić projekt ustawy, która ma zupełnie zmienić prawo i zezwolić na posiadanie marihuany. Politycy przewidują, że nowa ustawa wejdzie w życie już w 2024 roku.

Główny argument, jaki przemawia za wprowadzeniem zmian, to… pieniądze! Obecnie palacze oraz osoby, które po raz pierwszy pragną spróbować marihuany, muszą pozyskiwać ją z nielegalnych źródeł. Gdyby jednak konopie indyjskie można było sprzedawać tak samo jak inne używki (np. kawę czy papierosy), znacząco wzrosłyby wpływy z podatków do państwowego budżetu.

Nie bez znaczenia jest także wpływ marihuany na zdrowie zażywających ją osób. Ta pochodząca z nieznanego źródła często zawiera dodatek toksycznych substancji, które w skrajnych przypadkach mogą stanowić nawet zagrożenie dla życia. Legalna marihuana będzie musiała spełniać odpowiednie normy. Palacze skorzystają więc z jej zalet bez obaw zatrucie toksynami.

Przeciwnicy legalizacji marihuany wskazują na to, że ułatwiony dostęp do niej może stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Konieczne więc będzie wprowadzenie odpowiednich limitów i ograniczeń, które uniemożliwią nieletnim dokonywania zakupów.

Posiadanie marihuany w Niemczech – czy obecnie to przestępstwo?

Jakie przepisy obowiązują w Niemczech obecnie? Posiadanie marihuany jest nielegalne. Jednak każdy z krajów związkowych wprowadził własne tzw. limity tolerancji. I tak w Berlinie za przestępstwo uznaje się posiadanie większej ilości marihuany niż 15 gramów. W Nadrenii Północnej Westfalii i Bremie można mieć przy sobie do 10 gramów marihuany. Najbardziej restrykcyjne przepisy obowiązują z kolei w Meklemburii Pomorzu-Przednim – tutaj przestępstwem staje się posiadanie ponad 6 gramów marihuany.

Zobacz też:  Czy marihuana zabija szare komórki? Mit czy rzeczywistość?

Czy faktycznie u naszych zachodnich sąsiadów uda się przeprowadzić legalizację marihuany? Niemcy podchodzą do pomysłu z ostrożnym optymizmem. Zyskał on wielu zwolenników, choć część społeczeństwa i polityków wciąż pozostaje nieprzekonana. Warto jednak śledzić rozwój sytuacji i sprawdzać jak zmienia się postrzeganie posiadania marihuany – być może do porozumienia uda się dojść szybciej niż wydaje się sceptykom.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Objawy odstawienia marihuany

Objawy odstawienia marihuany – czego się spodziewać i jak sobie z nimi radzić?

Następny artykuł
Marihuana a depresja

Marihuana a depresja – gdy zawodzi standardowe leczenie

Zobacz też