Objawy odstawienia marihuany – czego się spodziewać i jak sobie z nimi radzić?

Przyjmowanie marihuany, zwłaszcza odmian bogatych w THC, może prowadzić do uzależnienia. Co się stanie, kiedy postanowisz więcej jej nie zapalić? Sprawdź, jakie są objawy odstawienia marihuany!
Marek
Objawy odstawienia marihuany

Czy zawsze po wypaleniu ostatniego jointa pojawiają się nieprzyjemne symptomy odstawienne? Nie! Dowiedz się, jakie są objawy odstawienia marihuany, kto jest na nie narażony i jak sobie z nimi poradzić!

Objawy odstawienia marihuany

Na początek warto zaznaczyć, że objawy odstawienia marihuany nie pojawią się u każdego palacza. Jeśli po konopie sięgałeś jedynie okazjonalnie, np. raz na kilka tygodni, prawdopodobnie nie odczujesz ich wcale. Jeśli jednak paliłeś codziennie (albo prawie codziennie) i to przez dłuższy czas – możesz spodziewać się po odstawieniu marihuany pewnych nieprzyjemnych odczuć.

Pierwsze objawy odstawienia marihuany pojawiają się zwykle po ok. 2-3 dniach. Zależnie od twojego organizmu możesz poczuć: 

  • nadmierną senność albo przeciwnie – bezsenność;
  • zmniejszenie apetytu;
  • spadek nastroju: drażliwość, niepokój;
  • stany lękowe;
  • ogromną chęć ponownego zapalenia.

Bardzo rzadko może zdarzyć się również, że po odstawieniu marihuany pojawią się drgawki, zwiększone wydzielanie potu, nudności czy biegunka. 

Dobra informacja jest jednak taka, że ponieważ marihuana nie jest narkotykiem twardym, nie uzależnia tak mocno, jak wiele innych. Objawy odstawienia mijają zwykle już po 7-10 dniach! Nie oznacza to jednak, że po tym czasie w twoim organizmie nie będzie już żadnych śladów marihuany! Naukowcy dowodzą, że śladowe ilości kannabinoidów mogą być wyczuwalne w moczu jeszcze przez miesiąc, a we włosach – do 90 dni po odstawieniu używki.

Sposoby na złagodzenia objawów odstawienia marihuany

Zamierzasz na zawsze odpuścić palenie, ale obawiasz się objawów odstawienia marihuany? Spokojnie! Nie trwają one zbyt długo, a najgorszy czas pomogą ci przetrwać sprawdzone sposoby. Przede wszystkim pij dużo wody. W ten sposób szybciej oczyścisz organizm z toksyn i zminimalizujesz czas trwania nieprzyjemnych objawów.

Zobacz też:  Wpływ marihuany na mózg – wszystko, co warto wiedzieć!

Na kilka dni zmień dietę i pilnuj, by nie zawierała zbyt dużych ilości tłuszczów. Postaraj się też pić mniej kawy, która mogłaby cię dodatkowo pobudzać i wzmagać rozdrażnienie oraz bezsenność.

Pomocne w rozładowaniu napięcia i stanów lękowych okazują się również ćwiczenia fizyczne oraz… ciepłe kąpiele.

Odstawienie marihuany to poważny krok! Jeśli udało ci się przetrwać bez palenia kilka pierwszych dni, gratulacje! Później powinno być już tylko lepiej. Aby tak się stało, zadbaj o swoje otoczenie. Usuń z domu akcesoria do palenia i spędzaj czas z ludźmi, którzy w ciebie wierzą. Dzięki temu palenie marihuany pozostanie jedynie twoją przeszłością.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Marihuana w Czechach

Marihuana w Czechach – fakty i mity na temat legalności konopi u południowych sąsiadów

Następny artykuł
Legalizacja marihuany niemcy

Legalizacja marihuany: Niemcy coraz bliżej!

Zobacz też