Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany i czy da się przyspieszyć ten proces?

Pozytywne efekty palenia marihuany mogą pojawić się już po 15 minutach od zapalenia jointa. Później jednak zwykle dają o sobie znać również te mniej miłe wrażenia – takie jak suchość w ustach czy zaczerwienienie oczu. Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany? Wyjaśniamy!
Marek
po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany

Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany? To pytanie zadają sobie zarówno palaczem, którzy po raz pierwszy próbują mocniejszego towaru, jak i osoby, które chcą ukryć palenie przed swoim otoczeniem. Ty również jesteś ciekaw? W takim razie czytaj dalej!

Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany?

Pierwsze, pożądane efekty palenia marihuany pojawiają się bardzo szybko. Już po kwadransie od wypalenia „trawki” możesz poczuć się odprężony i zrelaksowany albo przeciwnie – pełen energii i podekscytowany. To, jakie samopoczucie wywoła u Ciebie przyjęcie produktów z konopi indyjskich, zależy od gatunku roślin oraz obecnego w nich poziomu THC. Im więcej tego psychoaktywnego kannabinoidu, tym mocniejsze i dłużej trwające efekty!

Jednakże po tym, jak stan euforii lub rozluźnienia ustąpi, mogą pojawić się mało przyjemne doznania. Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany odczuwane w takiej formie? Wiele zależy od twojego organizmu oraz sposobu i miejsca palenia. Jeśli palisz w niewietrzonym, zamkniętym pomieszczeniu, pijesz przy tym alkohol i zapominasz o nawodnieniu organizmu, skutki palenia będziesz odczuwał dłużej. Wówczas mogą one utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin.

Jak długo można wykryć marihuanę w organizmie?

Informacja o tym, po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany nie byłaby pełna bez uwzględnienia tego, jak długo marihuana utrzymuje się w organizmie. Wbrew pozorom sprawa wcale nie jest zupełnie prosta! Na to, jak szybko twój organizm wydali resztki marihuany, wpływ będą miały takie czynniki jak: twój wiek, płeć, masa ciała, tolerancja organizmu oraz rodzaj przyjętej marihuany. Znaczenie będzie miało również to, czy palisz okazjonalnie, czy codziennie.

Zwykle przyjmuje się, że marihuana będzie wydalana z potem jeszcze przez ok. 14 dni od palenia. W moczu może ona utrzymywać się do 30 dni, a we włosach – aż do 90.

Zobacz też:  Najmocniejsza odmiana marihuany – co warto wiedzieć?

Czy można przyspieszyć wydalanie marihuany z organizmu? Tak! Pomocne będzie przede wszystkim picie dużej ilości wody, naparu z pokrzywy albo zielonej herbaty. Warto także ograniczyć spożywanie tłuszczy, ponieważ to właśnie w tkance tłuszczowej dochodzi do metabolizmu THC.

Inne sposoby na przyspieszenie wydalania THC to np. ciepłe kąpiele oraz uprawianie sportu. Szczególnie polecane jest bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub ćwiczenia aerobowe.

Po jakim czasie znikają skutki palenia marihuany? Odpowiedź na to pytanie zależy od przynajmniej kilku czynników. Jedno jednak pozostaje pewne: żadne skutki palenia marihuany nie są stałe i nieodwracalne. Zwykle organizm po zapaleniu jointa regeneruje się dosyć szybko. Już po kilku-kilkunastu godzinach znikają najbardziej odczuwalne nieprzyjemne skutki! Na całkowite oczyszczenie się organizmu trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czy palenie marihuany to grzech

Czy palenie marihuany to grzech? Jak ten temat interpretują największe religie

Następny artykuł
czy marihuana to narkotyk

Czy marihuana to narkotyk, który wywołuje skutki uboczne?

Zobacz też